Nieuwe mobiele school in Azië: bestemming Bangladesh.

Posted on 12-06-2015

In vergelijking met het aantal partners in Latijns-Amerika, Europa en Afrika blijft Azië nog steeds het continent met het minste aantal actieve mobiele scholen. Maar dit zou weleens kunnen veranderen in de nabije toekomst! Na de twee mobiele scholen in de Filipijnen en één in Cambodja, wordt het Aziatische Mobile School-netwerk verder uitgebreid met een gloednieuwe partner. In Dhaka, de hoofdstad van Bangladesh, zal onze lokale partner LEEDO (Local Education & Economic Development Organisation) vanaf juni de 40 ste mobiele school naar de straatkinderen van deze enorme stad duwen.

De laatste maanden stonden volledig in het teken van de vertaling van het educatief materiaal naar het Bengaals. Een hele brok werk, aangezien we dit keer niet enkel alle woorden vertaalden naar het Bengaals, maar ook alle getallen moesten omzetten naar het numeriek systeem dat in Bangladesh gehanteerd wordt. Het kostte heel wat bloed, zweet en tranen, maar uiteindelijk zijn alle materialen klaar voor gebruik op de drukke pleinen en straten van de Bengaalse hoofdstad.

Van 7 tot 20 juni zal een team van Mobile School te gast zijn in Dhaka om de implementatietrainingen te geven en om onze lokale partner LEEDO te ondersteunen bij de opstart van de vierde Aziatische mobiele school. Meer weten? Hou zeker onze Facebook, Twitter en website in het oog om geregeld updates te krijgen van ons team in Bangladesh.