De PSSB produceert al meer dan 15 jaar de mobiele scholen voor StreetWize • Mobile School. Normaal gesproken worden de mobiele schoolborden op wielen kort na de productie naar alle uithoeken van de wereld verscheept om straatjongeren de kans te geven hun talenten te ontwikkelen, maar door de corona-crisis is het momenteel onmogelijk om nieuwe projecten te starten. „Sommige scholen wachten momenteel op hun projecten in Georgië, Turkije en Oeganda”, legt Arnoud Raskin uit. „Aangezien de leerlingen en docenten van de PSSB de scholen produceren, is het een mooie kans om ze voor een iets langere periode kennis te laten maken met ons bord op wielen en de bijbehorende leerspellen.”

Ondanks dat de mobiele scholen ontwikkeld zijn voor gebruik op straat, kan de methodiek nu ook gebruikt worden bij de leerlingen van de PSSB. „Het was voor ons een voor de hand liggende keuze om de mobiele school te gebruiken”, zegt Luc Valkeneers van de PSSB. „Tegenwoordig wordt het over het algemeen aanbevolen om buiten les te geven. Binnenlessen moeten altijd worden gegeven met mondkapjes en open ramen, wat niet altijd gemakkelijk is voor docenten en leerlingen. Het duurde niet lang voordat we de kans zagen om onze leerlingen kennis te laten maken met de interactieve leermethoden op de mobiele school in de open lucht. Dit is ook een geweldige kans voor onze leraren om hun creativiteit de vrije loop te laten.”

Er zijn nu 57 mobiele scholen actief in 30 landen. „We hebben nu bijvoorbeeld actieve mobiele scholen in Europese landen zoals Duitsland, Spanje en Polen”, legt Raskin uit. „De huidige corona-epidemie is ook een periode die veel vragen oproept bij jongeren. De leergames van de mobiele school zijn ideaal om op een veilige en creatieve manier de discussie met jongeren aan te gaan over hoe de corona-crisis hun leven beïnvloedt.”